Deloitte od úplného začiatku spolupracoval s klientmi po celom svete, pričom si osvojil globálny prístup, ktorý viedol k vytvoreniu medzinárodnej siete členských firiem, ktoré dnes pôsobia v 150 krajinách a územiach.
Oslávte spolu s nami 175 rokov úsilia robiť veci, na ktorých záleží.
Po viac ako 40 rokoch od svojho založenia mala londýnska firma Williama Welcha Deloitte stále len jednu kanceláriu. Jej práca však zahŕňala audity pre spoločnosti s obchodnými záujmami v USA, Latinskej Amerike, Austrálii a Číne.
„Som takmer povinný zatajiť skutočnosť, že ste v Afrike, lebo sa bojím, že tam dostanete ďalšiu prácu,“ napísal partner Deloitte John George Griffiths zamestnancovi Edwardovi Adamsovi v roku 1888. Griffiths sám chodil dvakrát ročne do Paríža, aby mohol kontrolovať účtovné knihy jedného klienta a v tom istom roku, keď Adams odišiel do Južnej Afriky, navštívil New York. O dva roky neskôr otvoril Deloitte svoju prvú zahraničnú kanceláriu na Wall Street.
Medzinárodný dosah Deloitte sa potom rýchlo rozrastal. Do vypuknutia prvej svetovej vojny v roku 1914 mala firma kancelárie v Argentíne, Mexiku, Brazílii, Kanade a na Kube, ako aj na ostrove Jáva (spoločný podnik s firmou George A. Touche & Co., ktorý predstavoval prvú oficiálnu spoluprácu firiem Deloitte a Touche), ako aj v Juhoafrickej republike a Južnej Rodézii (budúce Zimbabwe). Zákazky prichádzali aj z Írska, Nórska, Indie, Egypta, Čile a Singapuru.
Štruktúra týchto nových kancelárií by aj dnes rezonovala medzi odborníkmi Deloitte: išlo o sieť pridružených firiem, pričom každá mala partnerov, ktorí postupovali prácu ďalším pridruženým firmám. Kancelária v New Yorku sa čoskoro stala centrálou siete jej vlastných pobočiek v Severnej Amerike, po ktorej nasledovali pridružené firmy v kontinentálnej Európe a južnej Afrike.
Počas tejto éry sa pôvodné organizácie, ktoré boli predchodcami Deloitte, usilovali o vlastnú globálnu expanziu. Firma Haskins & Sells bola prvou americkou účtovnou firmou, ktorá si otvorila kanceláriu v Londýne. Bolo to v roku 1901 a v nasledujúcich 25 rokoch si otvorila ďalšie kancelárie v Číne a na Filipínach. V roku 1925 firmy Deloitte a Haskins & Sells spojili svoje kancelárie v Kanade, na Kube a v Mexiku a o päť rokov neskôr vytvorili spoločný podnik v Európe, Južnej Amerike a Juhoafrickej republike. Tieto dve firmy sa zlúčili v roku 1952, čo naštartovalo obdobie veľkého globálneho rastu a v roku 1955 otvorili prvú kanceláriu v Tokiu. (Firma Tohmatsu Awoki & Co. bola založená o 13 rokov neskôr, v roku 1968.)
Medzitým zvyšovala firma Touche Ross svoj globálny dosah ešte rýchlejšie, pričom v rokoch 1960 až 1962 zdvojnásobila počet krajín s pridruženými firmami. Len v roku 1961 otvorila firma Touche Ross pobočky v Argentíne, na Bahamách, Barbadose, v Brazílii, vo Francúzsku, na Jamajke, Novom Zélande, v Paname, Peru, Portoriku, Juhoafrickej republike, Južnej Rodézii a vo Švajčiarsku a v druhej polovici 60. rokov nadviazala svoju prvú spoluprácu s audítorskou firmou v Indii, ktorá položila základy dnešného Deloitte v Indii.
Prudký rast Touche Ross viedol firmu k formalizácii štruktúry členských firiem, ktorá pretrvala dodnes. Tento koncept členských firiem sa datuje do roku 1974, keď bola založená federácia 30 členských firiem Touche Ross. O dekádu neskôr mala firma Touche Ross 54 národných firiem.
Dnes je Deloitte naďalej globálnou sieťou členských firiem. V roku 2016 spojilo svoje sily osem európskych členských firiem a vytvorilo Deloitte North West Europe, v súčasnosti Deloitte North and South Europe. Následná kombinácia spojila členské firmy Deloitte v Austrálii, Číne, Japonsku, na Novom Zélande, v juhovýchodnej Ázii a na Taiwane, ktoré vytvorili Deloitte Asia Pacific. Najnovšia regionálna kombinácia viedla k vytvoreniu Deloitte DCE GmbH s viac ako 6 000 odborníkmi v Nemecku, Francúzsku, Luxembursku, Rakúsku a strednej Európe.
Služobne som navštívil prakticky každú krajinu v Európe. Pre mladého muža šlo o užitočné skúsenosti nielen pri získavaní vedomostí o kontinentálnych obchodných záležitostiach, ale aj vďaka možnosti zoznámiť sa so životom v centrách ako Paríž, Madrid, Sevilla, Rím, Viedeň za čias Habsburgovcov, Berlín, Brusel, Antverpy, Konštantínopol, Praha (kde dochádzalo počas určitých sviatkov k stretom medzi Čechmi a Nemcami, čo často viedlo k bitkám a niekedy aj k horším veciam, a často som vídal rakúskeho arcivojvodu, keď bol so svojím plukom umiestnený v tomto meste, ako vedie voz, za ktorým beží malý tiger), Petrohrad a Moskva (keď bol na tróne cár) a mestá v Pobaltí.
Sir William Plender, partner, Deloitte, Plender, Griffiths and Company, 1897 – 1946