Preskočiť na hlavný obsah

Určujeme smer v technologických inováciách

Deloitte sa stal popredným svetovým poskytovateľom audítorských a profesionálnych služieb aj vďaka svojmu nadšeniu pre technologické inovácie. Doterajšie mimoriadne úspešné pôsobenie firmy v oblasti technologických inovácií bude aj naďalej pokračovať spolu s jej úsilím úspešne sprevádzať podniky 21. storočia štvrtou priemyselnou revolúciou.

V 90. rokoch 19. storočia mala kancelária Deloitte v Londýne iba jeden telefón. Telefón existoval len od 70. rokov 19. storočia a prípojky ešte neexistovali, ale približný prototyp predstavoval súbor „hovoriacich trubíc“, ktorý spájal zamestnancov v kancelárii s centrálne umiestnenou telefónnou linkou. O štyridsať rokov neskôr, keď sa blížila druhá svetová vojna, sa telefón stal sofistikovanejším a odborníci Deloitte už boli v prípade ničivých nemeckých náletov pripravení vybaviť všetky záležitosti telefonicky.

Na prahu tretej priemyselnej revolúcie v polovici 20. storočia pokračoval Deloitte a firmy, ktoré sa neskôr stali jeho súčasťou, v ďalšom využívaní technológií. Firmy Touche Ross a Haskins & Sells boli lídrami v používaní štatistických vzoriek pri audite. Program Auditape spoločnosti Haskins & Sells ako „kľúč k počítaču“ pre audítorov, si vyžadoval minimálne školenie, spracúval počítačové záznamy vo väčšine formátov a zabezpečil, že mali zamestnanci informácie o klientoch na dosah ruky. Program STRATA firmy Touche Ross využíval vtedajšie dierne štítky na uchovávanie informácií a pomoc pri vypracúvaní správ.

Napredovanie pokračovalo v roku 1981, keď firma Touche Ross začala používať prenosný mikropočítač Osborne, ktorý umožnil audítorom poskytovať klientom služby priamo v teréne. Jedenásťkilový Osborne mal veľkosť pamäte 64 000 RAM a stál približne 1 795 USD, resp. približne 5 070 USD v ich hodnote z roku 2019.

V nasledujúcich dekádach sa technické možnosti Deloitte ďalej rozširovali. V rámci procesu, ktorý Larry Quinlan, Chief Information Officer, Deloitte LLP opísal ako „vytvorenie technologickej kultúry“, získal Deloitte v roku 2008 spoločnosť Solbourne Computer Inc., čo mu umožnilo využívať špecializované aplikácie na zlepšenie konzultačných služieb Deloitte. „Potrebujeme byť schopní dodať nepredvídateľné veci, ktoré ľudia chcú, aby sme sa mohli podieľať na stratégii organizácie,“ povedal L. Quinlan v hlavnom prejave na konferencii Interop IT v roku 2014.

Michael Bondar, riaditeľ Deloitte LLP, označil digitalizáciu procesov klientov za hlavný cieľ štvrtej priemyselnej revolúcie. Na dosiahnutie tohto cieľa začala v roku 2012 globálne pôsobiť spoločnosť Deloitte Digital. Táto plne digitálna spoločnosť sa snaží spájať klientov s ich publikom v oblastiach, ako je realizácia kampaní a transformácia organizácie. Podobne sa spoločnosť Deloitte Catalyst venuje inováciám v startupoch, dlhodobo etablovaných spoločnostiach a vládach prostredníctvom digitálnych služieb. Okrem toho Deloitte využíva kognitívne technológie v auditoch, kde programy ako Deloitte Connect vytvárajú miesta na digitálne stretnutia audítorských a klientskych tímov.