Pôvodné firmy, ktoré boli predchodcami Deloitte, majú dlhú históriu presadzovania diverzity a inklúzie na celom svete. Kultúrna inklúzia zostáva pre Deloitte v súčasnosti najvyššou prioritou, keďže si uvedomujeme, že je ešte stále na čom pracovať.
Firma Howard Pim & Hardy, predchodca Deloitte, prijala koncom 50. rokov 20 storočia do zamestnania nového účtovníka Normana Songa. Pred jeho vyslaním na audit si však musela vyžiadať povolenie od klientov, pretože bol Číňan a spoločnosť Howard Pim & Hardy pôsobila v Južnej Afrike, kde vtedy vládla politika apartheidu.
Howard Pim, zakladateľ juhoafrickej firmy Howard Pim & Hardy, ktorá je predchodcom Deloitte, a horlivý aktivista proti apartheidu.
Firma bola známa tým, že spochybňovala represívny režim v Južnej Afrike. Jej zakladateľ Howard Pim bojoval proti segregácii na začiatku 20. storočia a jeho filantropická činnosť bola zameraná na černošských občanov krajiny.
Firma Deloitte & Co., ktorá sa spojila s Pimovou firmou v rámci fúzie Deloitte & Touche v roku 1989, bola tiež lídrom v presadzovaní práv menšín. V roku 1974 zamestnala prvého černošského úradníka. O desať rokov neskôr bol Vassi Naidoo vymenovaný za partnera – prvého černošského partnera v juhoafrickej firme. Neskôr sa stal CEO Deloitte v Južnej Afrike.
Členovia skupiny zdrojov Deloitte GLOBE pochodujú na britskom podujatí pride v Londýne.
Rasová inklúzia je jednou z kultúrnych priorít Deloitte. Skupina šiestich LGBT zamestnancov v USA lobovala v roku 1995 u vedenia Deloitte LLP, čo viedlo k uvedeniu LGBT osôb v ročnom hlásení Deloitte LLP podanom Komisii pre rovnosť pracovných príležitostí, ako aj k vytvoreniu skupiny zamestnancov GLOBE. Toto úsilie pomohlo Deloitte LLP dosiahnuť v roku 2006 perfektné skóre v indexe podnikovej rovnosti organizácie Human Rights Campaign, pričom toto hodnotenie si odvtedy drží. V posledných rokoch sa k úsiliu o zvýšenie zastúpenia a posilnenie významu diverzity na celom svete pripojili rady pre inklúziu.
Deloitte začal okrem toho klásť dôraz na najväčšiu nedostatočne zastúpenú skupinu – ženy. Ženy pracujú v Deloitte a jeho predchodcoch už viac ako sto rokov. Prvá pisárka nastúpila do Deloitte, Plender, Griffiths & Co. v roku 1902 a spoločnosť Haskins & Sells zamestnal prvú autorizovanú účtovnú znalkyňu po 1. svetovej vojne. Firma Touche Ross sa po fúzii v roku 1967 stala prvou veľkou účtovnou spoločnosťou, ktorá mala partnerku Dorothy Willard, a v roku 1969 ako prvá vymenovala partnerku Mary J. McCann. Hoci sa v priebehu rokov dosiahol určitý pokrok v oblasti rodovej rovnosti, táto problematika je aj v súčasnosti značnou výzvou.
S cieľom riešiť túto výzvu zaviedol Deloitte v roku 2019 stratégiu ALL IN, ktorá sa zameriava na urýchlenie postupu žien na vedúce pozície na celom svete. Hodnotia sa snahy všetkých členských firiem v oblasti rodovej rovnosti a inklúzie od náboru a onboardingu až po povýšenie a nástupníctvo, aby mal Deloitte budúcnosti stabilný a rastúci počet žien na vedúcich pozíciach.