Generatívna AI predstavuje významnú príležitosť pre podniky, ktoré chcú inovovať a zvýšiť efektivitu. Škálovanie jej nasadenia si však vyžaduje starostlivé zváženie právneho, etického a regulačného prostredia, aby sa zmiernili riziká a zabezpečila sa zodpovedná implementácia.
Generatívna AI (GenAI) sa rýchlo stala prioritou strategického rozhodovania podnikov, ktoré hľadajú konkurenčnú výhodu. Jej potenciál transformovať operácie a podporovať inovácie je nepopierateľný. Škálovanie GenAI však nie je také jednoduché ako použitie tradičných transformačných príručiek. Všadeprítomná a neštruktúrovaná povaha GenAI prináša jedinečné výzvy, a to najmä v zložitom a neustále sa meniacom právnom a regulačnom prostredí.
Hoci mnohé organizácie túžia využiť prínosy GenAI, prechod od pilotných projektov k nasadeniu v plnom rozsahu si vyžaduje starostlivé zváženie. Táto správa skúma kritickú rovnováhu medzi rýchlym prijatím a zmierňovaním rizika a poskytuje poznatky o tom, ako môžu organizácie s istotou využiť silu GenAI a zároveň chrániť svoju značku, dobré meno a dôveru zainteresovaných strán.
generálnych riaditeľov očakáva, že GenAI transformuje ich organizácie v najbližších troch rokoch
riaditeľov právnych oddelení verí, že GenAI má potenciál priniesť hodnotu ich organizáciám v nasledujúcich 12 mesiacoch
generálnych riaditeľov tvrdí, že ich organizácia dokázala reálne využiť iba 30 % alebo menej svojich GenAI experimentov
riaditeľov právnych oddelení tvrdí, že ich organizácie majú multifunkčné tímy, ktoré sa venujú GenAI