Množstvo návodov pre generálnych riaditeľov a iných podnikových lídrov každým dňom rastie, ale ich kvalita, myšlienková dôslednosť a praktickosť či použiteľnosť sa môžu výrazne líšiť. Mnohé z konvenčných modelov a rámcov, ktoré majú generálnym riaditeľom pomôcť pochopiť, čo znamená efektívny tím, si zamieňajú alebo spájajú vstupy s výstupmi. Okrem toho sa veľká časť publikovaných návodov zameriava na tímy v najširšom zmysle a nezohľadňuje špecifiká a zložitosti, tlaky a mieru zodpovednosti fungovania na výkonnej úrovni spoločnosti.
Zo skúseností sme si vzali to, čo je skutočne dôležité a čo skutočne funguje, aby sme mohli poskytnúť podporu členom vrcholového vedenia v rôznych odvetviach a geografických oblastiach a spojili sme ich s výskumom a poznatkami z iných oblastí s cieľom vytvoriť rámec ktorý členom vrcholového vedenia pomáha dosiahnuť väčšiu efektivitu a vplyv. Tieto články predstavujú hlavné aspekty nášho rámca a nastavujú podmienky na čo najlepšie zvládnutie ťažkostí.
Pri našej práci s členmi vrcholového vedenia sme zistili, že najúspešnejší generálni riaditelia a ich tímy venujú osobitnú pozornosť dvom kľúčovým protipólom, ktoré riadia a udržiavajú v rovnováhe. Časť 1 tejto série skúma, ako správne riadiť každý z týchto protipólov a nevýhody prílišného zdôrazňovania jedného z nich na úkor druhého.
2. časť článkov skúma osobnostné predpoklady, ktoré by mali generálni riaditelia rozvíjať a modelovať, aj to, ako môžu nastaviť podmienky pre efektívnosť vrcholového vedenia pri riešení polarít. Najefektívnejší riaditelia si uvedomujú, že to, ako sa správajú, má zásadný vplyv na spôsob fungovania ich výkonných tímov a ich kolektívnu schopnosť riadiť protichodné záležitosti.
Správa podniku – riadenie podnikania