Skip to main content

Edyta Defanska-Czujko

Director in Tax and Legal | Leader of the People Law, Employment Law & Benefits Team

Edyta jest adwokatem i absolwentką prawa na Uniwersytecie Warszawskim z ponad 17-letnim doświadczeniem w doradztwie prawnym dla pracodawców w szeroko pojętych HR.

W ostatnim czasie pełniła funkcję partnera odpowiedzialnego za rozwój zespołu prawa pracy oraz marketing kancelarii prawnej jednej z polskich firm doradczych. Wcześniej była partnerem odpowiedzialnym za utworzenie i rozwój praktyki prawa pracy w kancelarii wyróżnionej dwukrotnie w rankingu Chambers Europe. Współpracowała również z renomowaną polską kancelarią. Edyta posiada bogate doświadczenie w restrukturyzacjach zatrudnienia, złożonych, w tym w transgranicznych transferach pracowników, zagadnieniach dotyczących elastycznych form zatrudnienia oraz związanych z zatrudnianiem pracowników tymczasowych. Ponadto, doradza w kwestiach związanych z wynagradzaniem członków zarządów i kadry kierowniczej wyższego szczebla oraz w zagadnieniach związanych z politykami wynagrodzeń.
Systematycznie reprezentuje pracodawców przed sądami powszechnymi oraz organami kontroli. Edyta pracuje dla klientów działających w różnych sektorach gospodarki, w tym finansowej, usługowej oraz branży usług BPO/SSC. Ponadto prowadzi bieżącą obsługę prawną dla wielu firm krajowych i zagranicznych.