Mūsų tinklapyje yra naudojami slapukai, siekiant užtikrinti lankytojams spartesnį ir individualesnį naršymą. Naršydami mūsų tinklapyje, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu. Sužinokite daugiau apie slapukus ir kaip juos panaikinti ar blokuoti.

Priskirti prie mėgstamiausių El. paštas Atsispausdinti ši puslapį

Vidurio Europos ekonomika auga, investuotojų pasitikėjimas – didžiausias per dvejus metus

Spalio viduryje publikuotos Deloitte privataus kapitalo pasitikėjimo apklausos duomenimis, investuotojų pasitikėjimas Vidurio Europoje pasiekė aukščiausią lygį per pastaruosius dvejus metus. Tyrimas atskleidžia du iš eilės šešių mėnesių gerėjimo laikotarpius pirmą sykį per ketverius metus.

Pasak Deloitte partnerio ir privataus kapitalo lyderio Vidurio Europoje Garret Byrne, „Tokį optimizmą įtakojo ne viena priežastis. Pirmiausia, nuslūgo euro zonos žlugimo grėsmė, ir, nors augimas nedidelis, jis įkvėpė pasitikėjimo visoje Europoje.“

Apklausos rezultatai rodo, kad ekonomikos augimo artimiausiais mėnesiais tikisi keturis kartus daugiau respondentų. „Tai ypač svarbu dėl to, kad augantis pasitikėjimas skatina  sandorių gausėjimą visame Vidurio Europos regione. Tiesa ta, kad optimistiškai nusiteikusių respondentų skaičius nuo paskutinės vykdytos apklausos 2013 m. gegužės mėnesį padvigubėjo“, – pridūrė p. Byrne. Iš tiesų, beveik 60 % respondentų per artimiausius šešis mėnesius planuoja daugiausia dėmesio skirti naujiems sandoriams. 

Kita gera žinia – kapitalo pritraukimo srityje: trys Vidurio Europos privataus kapitalo fondai (3TS Capital Partners, Abris Capital Partners ir Enterprise Investors) surinko beveik 1 mlrd. eurų, kuriuos skirs investicinės veiklos skatinimui regione.

Tačiau p. Byrne nuomone, regione lieka dar bent dvigubai tiek įmonių, didžiausią dėmesį skiriančių kapitalo pritraukimui arba pasiruošimui tai daryti. „Tai reiškia, kad kol kas negalime tikėtis sandorių ir jų vertės šuolio. Ateityje bus įdomu stebėti, kaip įmonėms seksis pritraukti reikalingas lėšas“, – reziumuoja G. Byrne.

Pasak UAB „Deloitte Lietuva“ Finansų konsultacijų departamento vyresniojo projektų vadovo Mariaus Stalenio, prognozuojama, kad Lietuvoje artimiausiu metu sandorių skaičius augs. Didieji kapitalo fondai, atsakingai stebėdami rinką, laukia stambių sandorių, o mažesnieji veikia pakankamai aktyviai. Tikėtina, kad jų aktyvumas tik stiprės“.

Deloitte tyrimo išvadose pabrėžiamos optimistinės nuotaikos. Gerėjantis ekonominis fonas padėjo atkurti sandoriams būtiną pasitikėjimą. Akivaizdu, kad privataus kapitalo veiklos suaktyvėjimui visame Vidurio Europos regione šiuo metu yra visos būtinos sąlygos. 

Paskutinį kartą atnaujinta: 

Kontaktai

Pavardė:
Marius Stalenis
Organizacija
Deloitte
Pareigos:
Finansų departamento vyresnysis projektų vadovas
Telefono numeris:
+370 5 255 3000
El. paštas
mstalenis@deloittece.com
Pavardė:
Lina Pradkelienė
Organizacija
Deloitte
Pareigos:
Rinkodaros vadovė
Telefono numeris:
+370 5 2553030
El. paštas
lpradkeliene@deloittece.com
Prisijunkite: