Mūsų tinklapyje yra naudojami slapukai, siekiant užtikrinti lankytojams spartesnį ir individualesnį naršymą. Naršydami mūsų tinklapyje, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu. Sužinokite daugiau apie slapukus ir kaip juos panaikinti ar blokuoti.

Priskirti prie mėgstamiausių El. paštas Atsispausdinti ši puslapį

Deloitte pradėjo technologijų įmonių registraciją į konkursą “Technology Fast 50”

Audito ir verslo konsultacijų bendrovė Deloitte paskelbė 2012 m. technologijų įmonių konkurso “Technology Fast 50” pradžią Vidurio Europos regione (Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Albanijoje, Bosnijoje ir Hercogovinoje, Bulgarijoje, Kroatijoje, Čekijoje, Vengrijoje, Makedonijoje, Moldovoje, Juodkalnijoje, Lenkijoje, Rumunijoje, Serbijoje, Slovakijoje ir Slovėnijoje). Šiemet šis prestižinis kasmetinis konkursas, kurio metu nustatomos sparčiausiai augančios technologijų įmonės, rengiamas jau 13 kartą. Kviečiame Lietuvos technologijų įmones nedelsti registruotis šiam konkursui.

Vidurio Europos Technology Fast 50 konkursas reitinguoja sparčiausiai augančias technologijų bendroves, atliekant jų paskutinių penkerių metų laikotarpio pajamų augimo analizę. 2012 m. projekte bus analizuojamos įmonių pajamos nuo 2007 m. iki 2011 m. Šį konkursą sudaro trys pagrindinės kategorijos:

Fast 50 kategorija

Kad įmonė galėtų dalyvauti ir konkuruoti  pagrindinėje Fast 50 kategorijoje, turi būtinai atitikti šiuos kriterijus:

  •  Kasmetinės pajamos per paskutiniuosius kiekvienus metus (nuo 2007 iki 2011) turi siekti mažiausiai 50 000 eurų;
  • Įmonės buveinė turi būti bent vienoje iš šių Vidurio Europos šalių: Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Albanijoje, Bulgarijoje, Bosnijoje ir Hercogovinoje, Kroatijoje, Čekijoje, Vengrijoje, Makedonijoje, Juodkalnijoje, Moldovoje, Lenkijoje, Rumunijoje, Serbijoje, Slovakijoje, Slovėnijoje;
  • Technologijų įmonė turėtų plėtoti ar gaminti technologijas arba nemažą dalį kapitalo išleisti tyrimams ir plėtrai;
  • Negali dalyvauti dukterinės įmonės, tik pagrindinė bendrovė.

Laimėtojai nustatomi iš visų užsiregistravusių technologijų įmonių, kurios tenkina aukščiau nurodytus kriterijus.

Rising Stars kategorija

Šioje kategorijoje Deloitte reitinguoja jaunas sparčiai augančias technologijų kompanijas, kurios savo veiklą vykdo per trumpai, kad atitiktų pagrindinės Fast 50 kategorijos kriterijus.

Į šią kategoriją gali patekti tos įmonės, kurių veikla siekia nuo trejų iki penkerių metų, o metinės pajamos kiekvienais iš 2009 – 2011 m. viršija 30 000 eurų. Kiti kriterijai – tokie patys kaip Fast 50 kategorijoje.

Big 5 kategorija

Ši kategorija reitinguoja didžiausias sparčiausiai augančias technologijų įmones, kurios pasiekė nepaprastai didelį augimą per pastaruosius penkerius metus. Įmonės turi tenkinti visus kriterijus, nurodytus Fast 50 kategorijoje, tačiau jų metinės pajamos 2011 metais turėtų viršyti 25 milijonus eurų. Daugiau informacijos apie kriterijus, kuriuos turi tenkinti technologijų bendrovės, galite rasti Deloitte puslapyje: www.deloitte.com/fast50ce.

2011 m. rezultatai

Praėjusiais metais pirmąją vietą Vidurio Europos regiono Fast 50 konkurse užėmė Rumunijos skrydžių bilietų internetu mažmenininkė Vola.ro,  kurios pajamų augimo rodiklis  siekė 6219% (nuo 2006 iki 2010 m.). Tai buvo pirmasis kartas, kai  septynerius metus pirmaujančios Lenkijos tecnologijų bendrovės buvo išstumtos iš pirmos pozicijos. Tačiau praėjusių metų sparčiausiai augančia “Rising star” kompanija tapo Lenkijos biotechnologijų įmonė Selvita S.A., kurios paskutinių trejų metų pajamų augimo rodiklis siekė 2623%. Sparčiausiai auganti praėjusių metų Big 5 kategorijos nugalėtoja tapo Lenkijos interneto portalo operatorius Netmedia S.A.

2011 m. Fast 50 reitinguose dalyvavo įmonės iš aštuonių Vidurio Europos regiono šalių: Lietuvos, Bulgarijos, Čekijos, Vengrijos, Lenkijos, Rumunijos, Serbijos ir Slovakijos, iš kurių  –  net 19  įmonių konkurse dalyvavo pirmą kartą. Vidutiniškai 2011 metais kompanijos augo 1068%. Vadinasi, tai – geresnis rezultatas nei 2010 m., kuomet vidutinis augimas siekė 967%.

Pernai net dvi Lietuvos technologijų įmonės – UAB “Synergium” ir UAB “Arginta” –  pateko į sparčiausiai augančių Vidurio Europos įmonių sąrašą pagrindinėje kategorijoje. Sąraše esančios nugalėtojos automatiškai konkuruoja tarpusavyje dėl patekimo į sparčiausiai augančių EMEA regiono įmonių TOP 500-uką. Praėjusiais metais UAB “Synergium” pirmą kartą pateko į sparčiausiai besivystančių technologijų įmonių TOP 500-uką EMEA (Europos, Viduriniųjų Rytų ir Afrikos) regione ir buvo pakviesta į apdovanojimus Didžiojoje Britanijoje. Apskritai tai yra pirmasis atvejis, kai Lietuvos įmonė pateko į EMEA regiono 500-uką. Pasak UAB “Synergium” generalinio direktoriaus Mindaugo Kazlausko, buvo netikėta, kad pakliūdami į Vidurio Europos reitingus, tuo pačiu užimsime aukštą vietą ir kitame, viso Europos, Viduriniųjų Rytų ir Afrikos sparčiausiai augančių technologijų bendrovių reitinge, - atsidūrėme net 290 pozicijoje iš 500-ų kitų sėkmingai augusių technologijų kompanijų. “Buvo iš tiesų naudinga palyginti mūsų įmonės veiklos pasiekimus su kitomis sėkmingomis bendrovėmis ir patirti, kad Lietuvos verslas taip pat yra pažangus. Galbūt Lietuvos įmonės per retai dalyvauja konkursuose ir mažiau giriasi savo pasiekimais., –  pridūrė p. M. Kazlauskas.

„Šiame projekte dalyvaujančioms Lietuvos technologijų bendrovėms suteikiama nemokama galimybė sustiprinti savo įmonės žinomumą ir teigiamą kompanijos įvaizdį. Džiugu, kad kiekvienais metais pastebima tendencija, patvirtinanti, jog Lietuvos technologijų bendrovės, suvokdamos šio projekto teikiamą realią naudą jų žinomumo skatinimo ir verslo kontaktų užmezgimo srityje, vis aktyviau dalyvauja ir konkuruoja šiame konkurse“, –  teigė Deloitte Lietuva rinkodaros vadovė ir projekto Technology Fast 50 koordinatorė Lietuvoje. 

Įmonė, patekusi į geriausiųjų Vidurio Europos ir Baltijos šalių technologijų įmonių sąrašą, užsitikrins žiniasklaidos dėmesį vietinėje ir tarptautinėje žiniasklaidoje (Verslo žinios, IQ Economist, Lietuvos radijo skiltis „Verslo naujienos“, Forbes, Newsweek Polska, Komputer, Gazeta ir t.t.), taip pat turės realių galimybių įgyti naujų verslo kontaktų, susitinkant su savo srities įmonių vadovais, Deloitte vadovais, užmegzti ar palaikyti ryšius su tarptautinėmis kompanijomis Vidurio Europos regione.

UAB Synergium vadovas Mindaugas Kazlauskas įžvelgia ir daugiau privalumų, kurių technologijų įmonės galėtų tikėtis iš šio projekto: ”EMEA Fast 500 apdovanojimų metu Londone bendravome su investuotojais. Ne paslaptis, kad renginio metu investuotojai ieškojo perspektyvių bendrovių investicijoms, domėdamiesi ne tik naujais „Facebook“ ar „Skype“, bet ir klasikinių industrijų atstovais, ir, žinoma, sėkmingiausiais bei perspektyviausiais – tokiais, kurie ir pateko į šiuos prestižinius reitingus. Į šiuos reitingus anksčiau nebuvo pakliuvusi nė viena kalbos paslaugų ir technologijų  kompanija, taigi esame ne tik pirmieji, bet ir vieninteliai savo industrijos atstovai. Su šiuo prestižiniu apdovanojimu sveikino klientai ir partneriai, jis dar labiau pakėlė mūsų įmonės vertę, tad tolesnis teigiamas poveikis verslo sėkmei jau dabar yra akivaizdus”, –  reziumavo UAB Synergium vadovas Mindaugas Kazlauskas.

Kviečiame technologijų įmones aktyviai registruotis Deloitte interneto svetainėje.

Šių metų įmonių registracija baigiasi 2012 m. liepos 13 dieną. Nugalėtojai bus paskelbti ir apdovanojami 2012 m. spalio mėnesį.

Kontaktai

Pavardė:
Linas Galvelė
Organizacija
Deloitte
Pareigos:
Finansų konsultacijų departamento direktorius
Telefono numeris:
+370 5 255 3000
El. paštas
lgalvele@deloittece.com
Pavardė:
Lina Pradkelienė
Organizacija
Deloitte
Pareigos:
Rinkodaros vadovė
Telefono numeris:
+370 5 2553030
El. paštas
lpradkeliene@deloittece.com
Prisijunkite: