Snažíme se, aby naše služba reagovala promptně na vaše požadavky a poskytovala individuální přístup, a proto využíváme na této stránce cookies. Využíváním naší stránky souhlasíte s jejich použitím. Přečtěte si prosím informace týkající se cookies, kde se dozvíte více o tom, jak a kde je používáme, popř. jak je můžete smazat či zablokovat.

Bookmark Email Tisknout tuto stránku

Deloitte třetím rokem po sobě podpoří Cenu Jindřicha Chalupeckého

„Je pro nás ctí, že můžeme třetím rokem po sobě podpořit projekt, který si klade za cíl stejně jako společnost Deloitte hledat a podporovat mladé talenty v jejich osobním růstu.“

- Josef Kotrba,
vedoucí partner společnosti Deloitte v ČR

Praha, 21. března 2013 – Společnost Deloitte se i v letošním roce stala partnerem Ceny Jindřicha Chalupeckého. Třetím rokem po sobě se tak bude spolupodílet na aktivitách zaměřených na podporu mladých umělců v ČR. Umění podporuje aktivně společnost Deloitte již od roku 2009, kdy v rámci svého programu společenské odpovědnosti zahájila projekt Umění úspěchu.

Letos už po čtyřiadvacáté zasedla porota prestižní české výtvarné ceny a vyhlásila jména finalistů, kteří budou až do podzimu, kdy padne jméno letošního laureáta, pod drobnohledem odborné i laické veřejnosti. Organizátoři cenu letos vyhlásili netradičně už na konci uplynulého roku, důvodem je rozšíření aktivit Společnosti Jindřicha Chalupeckého. Ta chce cenu a finalisty zviditelňovat v průběhu celého roku, který je ve znamení mnoha změn jako je například návrat ceny do prostoru Veletržního paláce, sídla Sbírky moderního a současného umění Národní galerie. Letošní ročník Ceny Jindřicha Chalupeckého hlásí také nejvyšší účast za svou historii a to celkem 79 přihlášených umělců.

Na fotografii zleva: Josef Kotrba, vedoucí partner společnosti Deloitte, Štěpán Ašer, generální ředitel J&T Banky, Tomáš Pospiszyl, organizátor a člen společnosti Jindřicha Chalupeckého, Tomáš Lahoda, člen poroty Ceny Jindřicha Chalupeckého.

„Pokud mám komentovat práci mezinárodní poroty, mohu říct, že se rozhodovala nepopulisticky a že ocenila opravdu výjimečné umělecké výkony autorů, kteří mají svými riskantními projekty někdy malou šanci prosadit se na veřejnosti,“ říká kurátorka a předsedkyně Společnosti Jindřicha Chalupeckého Lenka Lindaurová.

Finalisty, mezi nimiž jsou autoři videí, instalací, objektů, performancí a uměleckých knih, vybrala mezinárodní sedmičlenná porota, které už potřetí předsedá kurátor MoMA v New Yorku Christian Rattemeyer, jehož členství v porotě tímto rokem končí. Letošními finalisty jsou Daniela Baráčková, Aleš Čermák, Dominik Lang, Václav Magid a Richard Nikl. Vítěz bude vyhlášen 15. listopadu v rámci slavnostního ceremoniálu v režii Davida Jařaba v Národní galerii.

Více o Ceně Jindřicha Chalupeckého na www.cjch.cz.

© 2013 Deloitte Česká republika.

Kontakty

Jméno:
Lukáš Kropík
Společnost:
Deloitte Czech Republic
Titul pracovní pozice:
PR Manager
Telefon:
+420 775 013 139
Email
lkropik@deloittece.com
Country Desks:
Experts to provide services in your native language

Email Us   Facebook    LinkedIn Corporate   LinkedIn Alumni   Youtube