Mūsų tinklapyje yra naudojami slapukai, siekiant užtikrinti lankytojams spartesnį ir individualesnį naršymą. Naršydami mūsų tinklapyje, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu. Sužinokite daugiau apie slapukus ir kaip juos panaikinti ar blokuoti.

Priskirti prie mėgstamiausių El. paštas Atsispausdinti ši puslapį

Įmonių steigimas Lietuvoje

Dėl paprastos valdymo struktūros, ribotos akcininkų atsakomybės ir mažų reikalavimų įstatiniam kapitalui, vietiniai ir užsienio investuotojai kaip verslo priemonę Lietuvoje dažniausiai pasirenka privačią ribotos atsakomybės bendrovę (UAB) arba užsienio bendrovės filialą. Kitos įsisteigimo formos galėtų būti vieša ribotos atsakomybės bendrovė (AB), kurios akcijomis galima prekiauti viešai, mažoji bendrija (MB), kuri dažniausiai pasirenkama šeimos verslo modeliams, bendrija ir t. t.

UAB įstatinis kapitalas privalo siekti mažiausiai LTL 10 000 (apytiksliai EUR 3 000). Nenumatyti jokie apribojimai maksimaliai įstatinio kapitalo sumai. UAB akcijomis viešai prekiauti negalima. UAB gali turėti iki 249 akcininkų, taip pat įmanoma, kad visos UAB akcijos priklausytų vienam asmeniui. UAB už savo įsipareigojimus atsako tik savo turtu. UAB akcininkai neatsako už UAB įsipareigojimus, išskyrus įsipareigojimą sumokėti emisijos kainą už pasirašytas UAB akcijas.

Filialas yra užsienio bendrovės padalinys. Priešingai nei užsienio bendrovės atstovybė, bendrovės filialas gali užsiimti ūkine-komercine veikla.

Pagrindiniai UAB ar filialo steigimo etapai:

- steigimo dokumentų ruošimas,
- banko sąskaitos atidarymas ir įstatinio kapitalo apmokėjimo organizavimas (šis etapas nereikalingas steigiant filialą),
- steigimo dokumentų notarinis tvirtinimas,
- steigimo dokumentų pateikimas registruoti Juridinių asmenų registre.

Norint įsteigti UAB steigėjas (juridinis asmuo) privalo turėti šiuos dokumentus:

(i) išrašą iš Įmonių registro valstybėje, kurioje steigėjas yra įregistruotas, patvirtintą Apostile ar tinkamai legalizuotą. Išraše turi būti nurodytos steigėjo pavadinimas, įmonės registracijos numeris, buveinės adresas ir asmenų, turinčių teisę pasirašyti steigėjo vardu, sąrašas,
(ii) steigėjo įstatų kopiją.

Jeigu steigėjas yra fizinis asmuo, jam reikalinga turėti tik savo pasą.

Norint įsteigti užsienio bendrovės filialą steigėjas privalo turėti šiuos dokumentus:

(a) tokį pat išrašą iš Įmonių registro, kaip ir UAB steigimo atveju, patvirtintą Apostile ar tinkamai legalizuotą,
(b) steigėjo įstatų kopiją, patvirtintą Apostile ar tinkamai legalizuotą,
(c) steigėjo metinių finansinių ataskaitų kopiją, patvirtintą Apostile ar tinkamai legalizuotą (jeigu, remiantis steigėjui taikomais įstatymais, privalo būti sudarytos metinės konsoliduotos finansinės ataskaitos, būtina pateikti metinių konsoliduotų finansinių ataskaitų kopiją).

UAB registracija dažniausiai užtrunka apytiksliai savaitę nuo reikalingų dokumentų iš steigėjo gavimo, su sąlygas, kad apmokėtas įstatinis kapitalas. Toks pat steigimo terminas taikomas ir filialo steigimo atveju.

Reikalavimai vadovui  ir valdybos nariams Lietuvoje

Įstatymai nenumato jokių specialių išsilavinimo reikalavimų vadovui ir valdybos nariams, išskyrus reikalavimą, kad jie privalo būti fiziniai asmenys.

Jeigu vadovas yra ES ar Europos laisvosios prekybos asociacijos (ELPA) valstybės narės pilietis, jis turi teisę gyventi ir dirbti Lietuvoje ne ilgesnį nei 3 mėnesių laikotarpį. ES ar ELPA piliečiui nereikia gauti jokio leidimo gyventi ar dirbti. Tačiau jeigu jis ketina gyventi ar dirbti ilgesnį laikotarpį, privalo gauti pažymą, patvirtinančią jo teisę laikinai gyventi Lietuvoje. Procedūra norint gauti šią pažymą yra ganėtinai trumpa ir paprasta.

Trečiųjų šalių piliečiai, kurie nori gyventi ir dirbti Lietuvoje, privalo gauti leidimus gyventi ir dirbti. Yra keletas išimčių, kai leidimas dirbti nėra privalomas (pvz., bendrovę Lietuvoje įsteigusiam asmeniui, kuris kartu yra ir jos vadovas, ir t. t.). Tačiau tokiais atvejais būtina gauti leidimą laikinai gyventi, o ši procedūra užtrunka nuo 2 iki 4 mėnesių.

Kontaktai

Pavardė:
Jurgita Bliznikienė
Organizacija
Deloitte
Pareigos:
Projektų vadovė
Telefono numeris:
+370 5 2553040
El. paštas
jbliznikiene@deloittece.com
Pavardė:
Tomas Davidonis
Organizacija
Advokatas
Pareigos:
Telefono numeris:
+370 5 255 3000
El. paštas
tdavidonis@deloittece.com
Prisijunkite: