Mūsų tinklapyje yra naudojami slapukai, siekiant užtikrinti lankytojams spartesnį ir individualesnį naršymą. Naršydami mūsų tinklapyje, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu. Sužinokite daugiau apie slapukus ir kaip juos panaikinti ar blokuoti.

Priskirti prie mėgstamiausių El. paštas Atsispausdinti ši puslapį

Deloitte CE TOP 500: Optimistinius signalus slopina vangus įmonių pajamų augimas

Deloitte ataskaitoje pagrindinis dėmesys skiriamas lyderystės iššūkiams Vidurio Europoje


Konsultacijų bendrovės Deloitte paskelbtame Vidurio Europos TOP500 įmonių sąraše didžiausios įmonės praneša apie 2011 metų vidutinį 9,8% pajamų augimą, kuris tęsia teigiamas 2010 metų tendencijas. Be to, bendros 500 stambiausių regiono įmonių pajamos 2011 metais pasiekė apie 707 milijardus Eurų ir grįžo į 2008 metais pasiektą lygį, prieš regionui patiriant pasaulinės krizės poveikį.

2011 metais į CE TOP500 sąrašą pateko 12 Lietuvos įmonių ar jų grupių: Orlen Lietuva AB, Vilniaus prekyba, Maxima grupė, Koncernas Achemos grupė, Visagino atominė elektrinė UAB, Lukoil Baltija UAB, LESTO AB, Palink UAB, Achema AB, Lietuvos dujos AB, Sanitex UAB, Indorama Polymers Europe UAB.
Palyginimui,  2010 metais pateko 9-ios įmonės. Dalis šio padidėjimo, susiję su energetikos sektoriaus konsolidacija (skirstomųjų tinklų sujungimas bei VAE grupės konsolidavimas), tačiau yra ir sąrašo naujokų – tai atitinkamai 25% ir 30% pajamas per 2011 metus užauginusios Sanitex AB ir Indorama Polymers Europe UAB.

CE TOP500 įmonės 2011 metais palyginus su 2010 metais vidutiniškai pajamas didino 10-12%. Lietuvos įmonių, patekusių į CE TOP500 sąrašą pajamas tai pat augo, išskyrus LESTO AB (ir atitinkamai VAE grupę), kurios pajamos sumažėjo 7.6% (VAE pajamos sumažėjo 9.9%) dėl elektros rinkos liberalizavimo, nulėmusio mažesnius elektros pardavimus.
Sparčiausiai tarp Lietuvos bendrovių augo Achema AB, kurios pajamos per 2011 metus padidėjo 96%. Toks augimas gerokai viršijo vidutinį 17-19% gamybos pramonės įmonių augimą tarp CE TOP500 įmonių. Achema AB bendrovės apyvartos augimą lėmė pagrindinių produktų – trąšų pardavimų didėjimas dėl sėkmingos naujų prekybos rinkų plėtros.

Tai keli esminiai faktai iš šeštosios Deloitte ataskaitos apie 500 didžiausių Vidurio Europos įmonių, kuri atspindi pasyvias Vidurio Europos verslo lyderių nuotaikas, bandant nugalėti dvigubą iššūkį: augančius ekonominius sunkumus, įtakojančius kelias svarbiausias jų eksporto rinkas, ir besitęsiančią Euro zonos krizę.  

Pasak Deloitte Vidurio Europos vadovo Alastair Teare, „Nors mūsų regiono šalims sekasi geriau nei daugumai kituose regionuose, tai nereiškia, kad esame kaip nors apsaugoti nuo beveik kasdienių sukrėtimų, kuriuos patiria mūsų susijusios ekonomikos.

Šioje sudėtingoje aplinkoje egzistuoja vienas pastovus variklis, darantis įtaką kasdieniams verslo pasaulio sprendimams vienaip ar kitaip reaguoti į šias problemas: tai lyderystė. Kaip tik todėl šių metų ataskaitoje susitelkėme į kritinę lyderiavimo svarbą visuose lygiuose, siekiant sėkmės tiek organizaciniuose procesuose, tiek pačioje rinkoje. Tikiu, perskaitę Deloitte partnerių ir kelių stambiausių regiono įmonių vadovų mintis, pastebėsite, kad gero lyderio įgūdžiai teigiamai veikia kiekvieną organizaciją“.

Deloitte Lietuva vadovaujančiojo partnerio Sauliaus Bako nuomone, „Nepaisant ekonominių neapibrėžtumų euro zonoje, įmonės, patekusios į CE TOP500 sąrašą 2011 m. parodė stiprų pajamų augimą. Tai rodo, kad įmonės sugebėjo prisitaikyti prie ekonominių pokyčių, pritaikyti šią situaciją savo naudai ir išlikti konkurencingos. Tai suteikia optimizmo ir parodo, kad įmonės gali augti ir būti sėkmingos, netgi esant pesimistinėms nuotaikoms.“

 

Apie Deloitte

„Deloitte” yra vadinamos Deloitte Touche Tohmatsu Limited, Jungtinės Karalystės ribotos atsakomybės bendrovės, ir grupei priklausančios bendrovės narės, kurių kiekviena yra atskiras ir nepriklausomas juridinis asmuo. Daugiau informacijos apie oficialią Deloitte Touche Tohmatsu Limited struktūrą galite rasti www.deloitte.com/lt/apie.
„Deloitte” teikia audito, mokesčių, finansų konsultacijų ir verslo konsultacijų paslaugas privačioms bendrovėms, veikiančioms įvairiose srityse, bei valstybinėms institucijoms 150 šalių visame pasaulyje. Tarptautinis „Deloitte” įmonių tinklas bei ilgametė patirtis vietinėse rinkose suteikia klientui daugiau galimybių efektyviau siekti tikslų, kad ir kur jis vykdytų savo veiklą. Apie 182 000 „Deloitte” darbuotojų visada stengiasi užtikrinti aukščiausią paslaugų kokybę ir tapti profesionalumo standartu visose srityse, kuriose veikia.
© 2012 UAB „Deloitte Lietuva”

Paskutinį kartą atnaujinta: 

Prisijunkite: