Mūsų tinklapyje yra naudojami slapukai, siekiant užtikrinti lankytojams spartesnį ir individualesnį naršymą. Naršydami mūsų tinklapyje, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu. Sužinokite daugiau apie slapukus ir kaip juos panaikinti ar blokuoti.

Priskirti prie mėgstamiausių El. paštas Atsispausdinti ši puslapį

Deloitte Technologijų, žiniasklaidos ir telekomunikacijų prognozės 2013 metams

4G abonentų skaičius trigubės, mobiliųjų reklamų padaugės 50 procentų, išaugs 4K HDTV gamyba

2013 metais bus nupirktas rekordinis vienas milijardas išmaniųjų telefonų; mobiliosios reklamos išsiskirs į dvi kategorijas – planšetinių kompiuterių ir išmaniųjų telefonų; daugiau nei 90 procentų vartotojų sukurtų slaptažodžių taps pažeidžiami įsilaužimams vos per kelias sekundes. Visi šie duomenys pateikiami 12-oje Deloitte Touche Tohmatsu Limited (DTTL) 2013 metų TMT prognozių ataskaitoje. 2013 metų TMT prognozių ataskaita taip pat žada, kad transliuotojai ir toliau teiks didžiąją dalį OTT paslaugų (over-the-top technologija leidžia transliuoti vaizdo medžiagą į bet kurią pasaulio vietą ir bet kokiame įrenginyje), o 4K televizija kol kas didelių pokyčių rinkoje nesukels.

„Šių metų prognozės apima nemažai temų, pradedant asmeninių kompiuterių dominavimu, nors jų pardavimai, lyginant su išmaniaisiais prietaisais, išliks mažesni; 4G (Long Term Evolution, LTE) technologijos plėtra ir duomenų prieiga, ir baigiant išmaniaisiais telefonais bei slaptažodžių pažeidžiamumu“, sakė Jolyon Baker, pasaulinės Deloitte grupės TMT srities Vykdantysis direktorius. „Kadangi mobiliosios reklamos pasidalina į dvi kategorijas – išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių – reklamuotojai turėtų svarstyti naujas, būtent išmaniesiems telefonams pritaikytas reklamos formas, pavyzdžiui, interaktyvius filmukus arba žaidimo funkcijas; tuo tarpu planšetiniams kompiuteriams tinka asmeniniams kompiuteriams pritaikytas turinys bei naudojimas“.

2013 metais išmaniųjų telefonų sektorius gali sugeneruoti 4,9 milijardo dolerių pajamų, o reklama planšetiniuose kompiuteriuose – 3,4 milijardo dolerių. Tiesa, pajamos iš vieneto atskleidžia kiek kitokią dinamiką: numatomos išmaniųjų telefonų reklamos pajamos sudaro 7 dolerius planšetiniam kompiuteriui ir 0,60 dolerio išmaniajam telefonui (įskaitant aplikacijose integruotas reklamas).

Planuojama, kad išaugs LTE technologijos pagreitis, mat 2013-aisiais ji turėtų suklestėti įvairiose rinkose. Iki metų galo abonentų skaičius patrigubės ir sieks 200 milijonų, o LTE naudotojų sunešamos pajamos sudarys apie 10 procentų visų paslaugų pajamų. LTE naudojimas plėtosis veikiau evoliucijos, o ne revoliucijos principu: tikėtina, jog perėjimas nuo 3G prie LTE įtakos efektyvesnį dabartinių aplikacijų veikimą, pradedant el. paštu ir baigiant socialinių tinklų naujinimu.

Toliau pateikiamos dar kelios pagrindinės šių metų rinką įtakosiančios TMT prognozės:

Mobiliosios reklamos klestės planšetiniuose kompiuteriuose, tačiau atsiliks išmaniuosiuose telefonuose: Mobilioji reklama – tai kategorija, apimanti planšetinius kompiuterius, išmaniuosius ir funkcionaliuosius telefonus. Planuojama, kad ji išaugs 50 procentų visame pasaulyje ir pasieks 9 milijardų dolerių pajamas.

Pirmą kartą istorijoje pirkėjams bus išsiųsta milijardas išmaniųjų telefonų: Tiesa, jų naudojimas ims smarkiai skirtis, nes daugės išmaniųjų telefonų savininkų (metų gale – maždaug 400 milijonų iš 1,9 milijardo), kurie retai arba niekada neprijungė savo prietaisų prie duomenų perdavimo tinklo.

Asmeninis kompiuteris dar gyvas – svarbesnis ne vienetų skaičius, o naudojimo aktyvumas: Lyginant visus 2013 metų asmeninių / planšetinių kompiuterių ir išmaniųjų telefonų pardavimus, asmeniniai kompiuteriai sudarys maždaug penktadalį. Tačiau daugiau nei 80 procentų interneto srauto bitais ir toliau generuos tradiciniai stacionarūs bei nešiojami asmeniniai kompiuteriai. Daugiau nei 70 procentų viso laiko, namie ir darbe praleidžiamo prie asmeninių / planšetinių kompiuterių ir išmaniųjų telefonų, sudarys laikas, praleistas prie asmeninių kompiuterių.

Įsibėgės 4K technologija: 2013-aisiais televizijos pramonė ims rimtai ruoštis naujos kartos didelės raiškos (HD) technologijos 4K pristatymui, kuri keturis kartus padidins dabartinės HD televizijos raišką. Tiesa, 2013-aisiais 4K televiziją aptiksime dar nedaugelyje svetainių, mat šios technologijos vystymas užtruks ne vienerius metus. 2013-aisiais dar nevyks 4K transliacijos; turinio kol kas sukurta nedaug. Maždaug 20 televizorių bus parduota tiems, kurie pageidaus išleisti 15-20 tūkst. dolerių už vienetą.

Susiburkime – lėšas renka minios finansavimo (crowdfunding) portalai: Prognozuojama, kad visame pasaulyje minios finansavimo portalai surinks 3 milijardus dolerių – 100 procentų daugiau nei 2011 metais.

Įmonių socialiniai tinklai (Enterprise Social Networks, ESN) – dar viena priemonė, bet ne panacėja: Iki 2013-ųjų pabaigos daugiau kaip 90 procentų Fortune 500 įmonių iš dalies arba iki galo įsidiegs ESN. Tai 70 procentų padidėjimas nuo 2011 metų. Kita vertus, iš visų prisiregistravusiųjų tik trečdalis kartą per savaitę arba dažniau skaitys turinį; vos 40 procentų paliks įrašą ESN kartą per mėnesį.

„Atsineškite savo kompiuterį“ – dvi skirtingos interpretacijos: Labai nedaug naujų įmonių leis savo darbuotojams neštis į darbą nuosavus kompiuterius, už kuriuos darbuotojai patys moka. Tuo pat metu 50 procentų Fortune 500 įmonių leis savo darbuotojams darbe naudoti nuosavus kompiuterius.

Didelis spektro trūkumas – blogėjimas prieš gerėjimą: Bevielio pralaidumo poreikis ir toliau auga, smarkiai mažindamas spektro naudojimo efektyvumą. Dėl to lėtėja greičiai, kartais nepavyksta prisijungti prie tinklų, nutrūksta pokalbiai arba duomenų sesijos.

Viskas įskaičiuota: Nuo 50 iki 100 mobiliųjų operatorių siūlys „viskas įskaičiuota“ paslaugą su neribota prieiga prie konkrečios aplikacijos. Tai tarpinis variantas tarp neribojamų „viskas įskaičiuota“ tarifų ir fiksuoto išnaudojamų duomenų apmokestinimo.

Visas detales apie TMT prognozes rasite anglų kalba:  http://www.deloitte.com/Predictions2013

Apie DTTL TMT prognozes

TMT prognozės paremtos pasauliniu tyrimu, kurio metu buvo renkami išsamūs interviu ir informacija iš Deloitte bendrovių narių klientų, buvusių Deloitte darbuotojų, pramonės analitikų, TMT vadovų ir tūkstančių Deloitte pasaulinio tinklo bendrovių narių TMT srities darbuotojų.

Apie Deloitte

„Deloitte“ yra vadinamos Deloitte Touche Tohmatsu Limited, Jungtinės Karalystės ribotos atsakomybės bendrovės, ir grupei priklausančios bendrovės narės, kurių kiekviena yra atskiras ir nepriklausomas juridinis asmuo. Daugiau informacijos apie oficialią Deloitte Touche Tohmatsu Limited struktūrą galite rasti http://www.deloitte.com/view/lt_LT/lt/apie-mus/index.htm.

„Deloitte“ teikia audito, mokesčių, finansų konsultacijų ir verslo konsultacijų paslaugas privačioms bendrovėms, veikiančioms įvairiose srityse, bei valstybinėms institucijoms 150 šalių  visame pasaulyje.

Tarptautinis „Deloitte“ įmonių tinklas bei ilgametė patirtis vietinėse rinkose suteikia klientui daugiau galimybių efektyviau siekti tikslų, kad ir kur jis vykdytų savo veiklą. Apie 200 000 „Deloitte“ darbuotojų visada stengiasi užtikrinti aukščiausią paslaugų kokybę ir tapti profesionalumo standartu visose srityse, kuriose veikia.

Paskutinį kartą atnaujinta: 

Prisijunkite: