Mūsų tinklapyje yra naudojami slapukai, siekiant užtikrinti lankytojams spartesnį ir individualesnį naršymą. Naršydami mūsų tinklapyje, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu. Sužinokite daugiau apie slapukus ir kaip juos panaikinti ar blokuoti.

Priskirti prie mėgstamiausių El. paštas Atsispausdinti ši puslapį

Populiarėja darbo asmeniniu kompiuteriu modelis

Pijus Girdziušas

2013-05-08, Verslo žinios, Nr. 87(3980), 14 p. 

Prognozuojama, kad ateityje daugės darbdavių, įgyvendinančių darbo su asmeniniais kompiuteriais modelį. Tokie darbo principai suteikia daug pranašumų, tačiau kelia naujų vadybos iššūkių.

Šiemet atliktas audito ir konsultacijų bendrovės Deloitte tyrimas rodo, kad sparčiai populiarėja darbo su nuosavu kompiuteriu modelis. O nuosavų mobiliųjų įrenginių naudojimas darbo reikmėms jau tapo įprasta praktika.

„Pastaruoju metu keičiasi tik šio modelio taikymo principai – darbdaviai vis dažniau atsisako išlaidų, susijusiųsu asmeninio kompiuterio naudojimu darbe, kompensavimo“, – sako Laura Puodžiūnaitė, UAB „Deloitte Lietuva“ Verslo konsultacijų ir rizikos valdymo departamento projektų vadovė.

Kompensavimo modelis nepasiteisino dėl mokestinio reglamentavimo ir įsigyto kompiuterio išlaikymo sąnaudų. „Praktika parodė, kad abiem pusėms priimtiniau, kai darbuotojai darbo tikslais tiesiog naudoja savo kompiuterius. O darbdaviai nesirūpina nei šių kompiuterių priežiūra, nei kitomis su tuo susijusiomis sąnaudomis“, – aiškina ji.

Naudinga abiem

Ponia Puodžiūnaitė teigia, kad leidimas darbe naudoti asmeninius kompiuterius naudingas abiem pusėms. Darbuotojai naudoja patinkamas technologijas. O darbdavių biudžeto eilutė sumažėja, nes nelieka tokių įrenginių įsigijimo, palaikymo ir atnaujinimo sąnaudų.

„Pastebima, kad asmeninius kompiuterius darbuotojai dažniausiai naudoja technologijų sektoriaus įmonėse. Jų atstovai tvirtina, kad toks veiklos modelis taupo įmonės pinigus, kelia darbuotojų produktyvumą ir pasitenkinimą“, – kalba p. Puodžiūnaitė.

Saugumas yra kritinis darbuotojo asmeninio kompiuterio naudojimo darbe aspektas. Ypač kai darbuotojas darbo metu jungiasi į bendrovės kompiuterinį tinklą. Šiam aspektui turi būti nustatytos reikiamos rizikos valdymo priemonės.

Darbdaviai, prieš nuspręsdami taikyti tokį modelį ar jį jau taikydami, turi gerai įvertinti, kokią vertę tai duos ir kokią riziką tai kelia. Be to, ne kiekviena įmonė dėl savo veiklos ypatumų ir procesų gali šį modelį perimti.

„Norint sumažinti grėsmes, reikėtų nustatyti taisykles. Jose būtina aiškiai įvardyti bendrovei priimtinus nuosavo kompiuterio naudojimo darbe principus. Pavyzdžiui, darbuotojų atsakomybės, įrangos priežiūros ir informacijos saugojimo reikalavimus, aptarti, kaip bus perduodama informacija, kai darbuotojas paliks organizaciją ir t. t.“, – vardija p. Puodžiūnaitė.

Rasa Žukauskaitė, „Acme grupės“ personalo skyriaus vadovė, sako, kad įmonių darbuotojai dirba su nustatytomis programomis, o kadangi kompiuteriųparametrai specifiški, darbuotojai aprūpinami įrenginiais.

„Įmonėje nėra įprasta dirbti su asmeninu įrenginiu. Sunku pasakyti, ar tai taptų motyvacijos priemone. Šiais laikais technologijos yra ne skatinimo priemonė, o nebeatsiejama gyvenimo dalis. Todėl retam tai pasirodys išskirtina“, – kalba personalo vadovė.

Komentaras

Asta Meškerevičiūtė, finansinių sistemų kūrimo UAB „Inventi“ direktorė

Mūsų darbuotojai nuolat domisi naujovėmis, naudoja naujas technologijas darbe ir už jo ribų.Tad neretai asmeniniai jų įrenginiai būna žymiai geresni nei įprasti.

Esame nedidelė, bet dinamiška įmonė, tad tiesioginis darbuotojų bendravimas leidžia lengvai pajusti jų norus. Ir, esant galimybei, įgyvendinti pageidavimus. Taip nutiko ir šiuo atveju – naujai priimtas darbuotojas išreiškė norą darbe naudoti asmeninį kompiuterį. Leidome. Šis principas taikomas darbuotojo savanoriškumo principu. Atsinešti savo darbo priemonių mes nereikalaujame ir neprašome – visiems darbuotojams sudarome sąlygas gauti darbui būtinas priemones. Šiuo metu turime 10 darbuotojų. Pusėjų dirba su nuosava įranga.

Svarbiausia, kad darbuotojai norėtų ir dirbtų produktyviai. Toks modelis prisideda prie šio tikslo. Pagrindinis iššūkis taikant šį modelį buvo informacijos sauga. Šį klausimą išsprendėme gana lengvai, nes visos mūsų darbo priemonės yra internetinės ir darbuotojo kompiuteriuose nėra saugoma informacija ar darbo produktai. Programuotojai atlieka užduotį ir paprasčiausiai atnaujina sistemą.

 

Prisijunkite: