Mūsų tinklapyje yra naudojami slapukai, siekiant užtikrinti lankytojams spartesnį ir individualesnį naršymą. Naršydami mūsų tinklapyje, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu. Sužinokite daugiau apie slapukus ir kaip juos panaikinti ar blokuoti.

Priskirti prie mėgstamiausių El. paštas Atsispausdinti ši puslapį

Vidurio Europos "Technology Fast 50" tyrimas, 2012m. lapkritis


DOWNLOAD  

UAB „Idamas“- sparčiausiai auganti technologijų įmonė Lietuvoje

 

Deloitte paskelbė 13-uosius Vidurio Europos 50-ies sparčiausiai augančių technologijų įmonių metinius rinkimus

 

Tarptautinė audito ir verslo konsultacijų įmonė Deloitte jau tryliktą kartą įgyvendino projektą „Technology Fast 50“ ir paskelbė sparčiausiai augančių Vidurio Europos regiono technologijų įmonių penkiasdešimtuką.

Tarp sparčiausiai augusių penkiadešimties Vidurio Europos įmonių šiemet patenka viena Lietuvos įmonė - UAB „Idamas“, užėmusi 31 reitingo vietą. Įmonė teikia informacinių technologijų paslaugas ir konsultacijas tiek valstybinėms institucijoms, tiek privačiam sektoriui. UAB „Idamas“ yra viena didžiausių „Vieno langelio“ projektų diegėja Lietuvoje. Įmonės UAB “Idamas” pajamos analizuojamu laikotarpui augo 473%. Įmonė augo plėsdama veiklą interneto svetainių, jų dizaino, dokumentų valdymo sistemų kūrimo srityse.

Šiais metais į projekto „Technology Fast 50“ sąrašą nepateko Lietuvos įmonės UAB “Synergium” ir UAB “Arginta”, kurių augimas buvo mažesnis nei kitų konkurse dalyvavusių įmonių.

Rumunijos internetinė lėktuvo bilietų mažmenininkė „Vola.ro“ 2012 metais antrą kartą iš eilės užima pirmąją vietą „Fast 50“  rinkimuose, per pastaruosius penkerius metus pasiekusi 17323% pajamų augimą.

Tarp kitų sparčiai augančių įmonių yra Čekijos Respublikos internetinė sportinių prekių pardavėja „LiveSport s.r.o.“, per pastaruosius penkerius metus pajamas išauginusi 2441% – ji yra antroji sparčiausiai auganti įmonė šiais, kaip ir praėjusiais, metais po to, kai 2009-aisiais gavo „Rising Star“ („Kylančios žvaigždės“) apdovanojimą. Panašiais rezultatais gali pasigirti ir Lenkijos programinės įrangos gamintoja „i3D S.A.“, kuri iš 2011-ųjų „Rising star“ sąrašo šoktelėjo į trečią vietą 2012 metų „Fast 50“ sąraše, per penkerius metus pajamas padidinusi 2254%.

Šių metų „Rising star“ reitingo viršūnėje puikuojasi Lenkijos programinės įrangos gamintoja „Netwise S.A.“, kurios pastarųjų trejų metų pajamų augimas sudaro 643%. 2011 metų trečioji sparčiausiai augusi įmonė, Čekijos Respublikos internetinė kvepalų parduotuvė „Internet Shop s.r.o.“, pirmauja „Big 5“ („Didžiojo penketo“) kategorijoje, 2011-aisiais gavusi 25 mln. Eurų pajamų ir pagrindinėje „Fast 50“ kategorijoje išlikusi septintojoje pozicijoje.

Šių metų rinkimuose dalyvauja įmonės iš aštuonių šalių: Čekijos Respublikos, Estijos, Vengrijos, Lietuvos, Lenkijos, Rumunijos, Serbijos ir Slovakijos. Pirmąjį kartą, 2011 metais, rinkimuose dalyvavo dvidešimt trys (23) įmonės.

„Fast 50“ reitinguotos įmonės 2012-aisiais vidutiniškai augo 1026% – kiek lėčiau nei praėjusiais metais (1068%).

Sektoriai

Reitinge dominuoja programinės įrangos ir interneto sektorių įmonės (atitinkamai 27 ir 17); toliau seka telekomunikacijų / tinklų bendrovės (3 įmonės) ir trys kitų sektorių įmonės. Panašiai kaip ir 2011-aisiais, 6 iš 10 sparčiausiai augančių įmonių priklauso interneto sektoriui, o 4 – programinės įrangos sektoriui.

Šalys

Lenkija pirmauja reitinge, pristačiusi 27 įmones; po jos seka Vengrija (8 įmonės), Rumunija (6 įmonės) ir Čekijos Respublika (5 įmonės).

“Atsižvelgiant į tyrime dalyvavusių Vidurio Europos šalių gyventojų skaičių (108 mln), vidutiniškai dviem milijonams gyventojų tenka viena iš „Fast 50“ įmonių. Lietuva, turėdama 3 mln gyventojų, pretenduoja į 1-2 vietas. Praėjusiais metais į sąrašą pateko dvi įmonės, o šiais - viena, tad kol kas galima teigti, kad greitai augančių įmonių skaičius Lietuvoje atitinka Vidurio Europos šalių vidurkį.” – teigia Deloitte finansų departamento projektų vadovas Marius Stalenis.

„Visos šiemet reitinguojamos įmonės demonstruoja tai, ką įkūnija „Fast 50“: jos keičiasi ir yra lanksčios, pateikia pažangius sprendimus bei produktus ir pirmauja Vidurio Europos inovacijų srityje“, sako Marek Metrycki, Deloitte „Technology Fast 50“ vadovas Vidurio Europoje.

Daugiau informacijos apie Vidurio Europos „Technology Fast 50“ programą ieškokite www.deloitte.com/fast50ce.

Kontaktai

Pavardė:
Linas Galvelė
Organizacija
Deloitte
Pareigos:
Finansų ir verslo konsultacijų departamento direktorius
Telefono numeris:
+370 5 255 3000
El. paštas
lgalvele@deloittece.com
Pavardė:
Marius Stalenis
Organizacija
Deloitte
Pareigos:
Finansų departamento vyresnysis projektų vadovas
Telefono numeris:
+370 5 255 3000
El. paštas
mstalenis@deloittece.com
Prisijunkite: