Mūsų tinklapyje yra naudojami slapukai, siekiant užtikrinti lankytojams spartesnį ir individualesnį naršymą. Naršydami mūsų tinklapyje, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu. Sužinokite daugiau apie slapukus ir kaip juos panaikinti ar blokuoti.

Priskirti prie mėgstamiausių El. paštas Atsispausdinti ši puslapį

Vidurio Europos privataus kapitalo investuotojų tyrimas, 2012m. lapkritis


DOWNLOAD  

Vertės kūrimas sunkmečiu


Vidurio Europos privataus kapitalo investuotojų optimizmas vis dar nepastovus

 

Tarptautinė audito ir verslo konsultacijų bendrovė Deloitte atliko tyrimą,  apklausė Vidurio Europoje veikiančių privataus kapitalo fondų ir įmonių investicijų valdytojus bei parengė išsamią ataskaitą. Ataskaitoje minimas Lietuvoje registruotas fondas LitCapital.

Šis leidinys periodiškai publikuojamas du kartus per metus nuo 2003 m. Naujausioje tyrimo ataskaitoje pateikiamos esminės Deloitte ekspertų išvados, kurias jie įvardijo nuolat stebėdami privataus kapitalo bendruomenės nuotaikas.
Lyginant su 2003 m. kovą paviešintu Deloitte Vidurio Europos privataus kapitalo investuotojų tyrimu, šiais metais regiono investuotojų optimizmas sumenkęs.

Naujausiame leidinyje atsispindi 30 procentinių punktų kritimas (nuo 101 iki 71) – jis didelis, bet ne toks dramatiškas kaip smukimas, užfiksuotas 2007 m., 2008 m. ir 2011 m. spalio mėnesiais.

Pasak Vidurio Europos Deloitte vadovo privataus kapitalo srityje, partnerio Garret Byrne, „Per pastaruosius du metus pastebėti nuotaikų svyravimai, o ketvirtajame pusmetiniame tyrime matyti priešingi rezultatai nei atskleidė ankstesnysis tyrimas. Praeitą balandį kilusią optimizmo bangą šį rudenį turėtų keisti reakcijos į prekybos partnerių augimo perspektyvas ir bendrą Eurozonoje tvyrančią nežinomybę, abejones dėl Čekijos ir Vengrijos atsigavimo bei tikėtiną Slovakijos, Rumunijos ir net Lenkijos augimo sumažėjimą“.

Nerimą dėl ekonominio klimato aiškiai parodo tai, kad 59% respondentų (privataus kapitalo investuotojų ekonomiškai stipriausiose Vidurio Europos šalyse) prognozuoja tolesnį ekonominį smukimą, ir nė vienas jų nesitiki pagerėjimo.

Tiesa, p.Byrne skuba pabrėžti, kad privataus kapitalo investuotojų nuotaikos regione nėra vien tik niūrios. „Pavyzdžiui, 17% investuojančių respondentų tebesiruošia aktyviam pirkimui, vos tik ateis tinkamas laikas. 35% - per ateinantį pusmetį vis dar tikisi pirkti daugiau nei parduoda, o 21% - iki kito pavasario mano sulauksiantys didesnio investicijų atsipirkimo.  Be to, visi vieningai sutaria, kad privataus kapitalo įmonės ateinantį pusmetį aktyviai išnaudos rinkos konsolidavimo galimybes“.

Privataus kapitalo investuotojams pastaraisiais metais teko smarkiai pakeisti požiūrį. „Jie turi prisitaikyti prie vyraujančių sąlygų, nepaisant tvyrančios nežinomybės“, tęsia jis.  

„Viena aišku: aplinkybės keičiasi greičiau ir dramatiškiau nei praeityje. Šiais sudėtingais laikais Vidurio Europos privataus kapitalo investuotojai tebesiekia kurti vertę ir darnius, pelningus verslus. Tai turėtų teigiamai paveikti bendrą ekonominį augimą“.

Daugiau informacijos  galite rasti tinklalapyje: www.deloitte.com/ce-private-equity-confidence.

Kontaktai

Pavardė:
Linas Galvelė
Organizacija
Deloitte
Pareigos:
Finansų ir verslo konsultacijų departamento direktorius
Telefono numeris:
+370 5 255 3000
El. paštas
lgalvele@deloittece.com
Prisijunkite: