Snažíme se, aby naše služba reagovala promptně na vaše požadavky a poskytovala individuální přístup, a proto využíváme na této stránce cookies. Využíváním naší stránky souhlasíte s jejich použitím. Přečtěte si prosím informace týkající se cookies, kde se dozvíte více o tom, jak a kde je používáme, popř. jak je můžete smazat či zablokovat.

Bookmark Email Tisknout tuto stránku

Daňová jistota

Vnímání daňové jistoty představuje důležitý aspekt při rozhodování o umístění, nebo rozšíření investic. Jedním z důvodů současného útlumu přílivu investic do České republiky může být i snížená jistota firem v oblasti aplikace daňových zákonů a následně výběru daní.

Jaké je skutečné vnímání daňové jistoty v ČR a v rámci zemí EMEA? Odpověď na tuto otázku přináší průzkumy společnosti Deloitte s názvem "Daňová jistota". Širší veřejnost si může udělat skutečnou představu o tom, jak důležití poplatníci a plátci daní v České republice a ostatních zemí EMEA regionu vnímají jistotu daňového systému a výběru daní.

Studie

 • Daňová jistota v zemích EMEA včetně ČR - prezentace

  Publikováno 2013

  Větší jistota ohledně budoucnosti daňového systému, jeho zjednodušení a větší předvídatelnost a spolupráce s daňovou správou - takové jsou hlavní změny v daňové legislativě, které by měly podle firem v ČR pozitivní dopad na obchodních vztahy a zvýšení konkurenceschopnosti. Vyplývá to z třetího průzkumu společnosti Deloitte zaměřeného na daňovou jistotu mezi daňovými poplatníky v zemích EMEA, včetně ČR.
 • Daňová jistota v zemích EMEA včetně ČR – Shrnutí průzkumu formou prezentace

  Publikováno 2012

  Připravili jsme pro Vás stručný výtah nejzajímavějších závěrů průzkumu s názvem Daňová jistota v zemích EMEA včetně ČR. Zaměřili jsme se především na srovnání České republiky s Německem, Polskem, Rakouskem a Slovenskem. (prezentace v českém jazyce).
 • Daňová jistota v zemích EMEA včetně ČR

  Publikováno 2012

  Podle aktuálního průzkumu společnosti Deloitte se více než polovina českých společností domnívá, že nízká míra daňové jistoty ovlivňuje nebo dokonce poškozuje jejich podnikání. Jako hlavní příčinu přitom uvádějí neustálé změny legislativy. (publikace v angličtině).
 • Daňová jistota v ČR - Shrnutí průzkumu

  Publikováno 2010

  Hlavní příčinou nejistoty českých firem při plnění daňových povinností jsou časté změny domácí legislativy. Kromě vyšší právní stability by daňovou jistotu podle firem zlepšilo také zavedení předběžných konzultací s finančními úřady. (publikace v českém jazyce)

Kontakty

Jaroslav Škvrna
Partner

+420 246 042 636

 

Miroslav Svoboda
Partner

+420 246 042 924

 

Tomas Seidl
Partner

+420 246 042 655

 

Radka Mašková
Ředitelka

+420 246 042 752

 

Petr Neuschl
Senior manažer

+420 246 042 457

 

Country Desks:
Experts to provide services in your native language

Email Us   Facebook    LinkedIn Corporate   LinkedIn Alumni   Youtube