Snažíme se, aby naše služba reagovala promptně na vaše požadavky a poskytovala individuální přístup, a proto využíváme na této stránce cookies. Využíváním naší stránky souhlasíte s jejich použitím. Přečtěte si prosím informace týkající se cookies, kde se dozvíte více o tom, jak a kde je používáme, popř. jak je můžete smazat či zablokovat.

Bookmark Email Tisknout tuto stránku

Digitálnímu businessu se věnují nejvíce firmy z telekomunikací a bankovnictví

"V České republice jsou lídrem ve využívání digitální strategie mobilní operátoři, kteří téměř dvojnásobně předstihli společnosti z ostatních odvětví,"

- Petr Viktora,
ředitel v oddělení ICT poradenství ve společnosti Deloitte

Praha, 12. března 2013 – Nejvíce se digitální strategii, která zahrnuje například využívání sociálních sítí, blogů, webových či mobilních aplikací, věnují společnosti z odvětví telekomunikací a bankovní instituce. Za nimi následují pojišťovny, loterijní společnosti a sázkové kanceláře. Nejméně se naopak o digitální technologie zajímají v energetice a ve farmacii. Vyplývá to z nové studie společnosti Deloitte v ČR s názvem „Digitální business: příležitost nebo bublina?“. Jejím cílem bylo zmapovat v jednotlivých odvětvích využívání digitálních technologií na konci roku 2012.

„V České republice jsou lídrem ve využívání digitální strategie mobilní operátoři, kteří téměř dvojnásobně předstihli společnosti z ostatních odvětví. V závěsu za nimi jsou bankovní instituce, které i přes povahu svého podnikání zvládají dobře využívat jednotlivé digitální kanály. Naopak společnosti v energetickém průmyslu mají společně s farmaceutickými firmami v digitálním světě ještě značný prostor,“ komentoval závěry studie Petr Viktora, ředitel v oddělení ICT poradenství ve společnosti Deloitte.

„Studie ukazuje, že neexistuje jeden univerzální recept a doporučení pro všechny, je nutné sladit a vyvážit jednotlivé digitální aktivity s ohledem na celkovou strategii a cíle společnosti. Samozřejmostí je dnes pro efektivní digitální komunikaci se zákazníky správné nastavení SEO či optimalizace webových stránek pro chytrá zařízení. Podle posledních průzkumů využívá mobilní internet v České republice již 2,5 milionu lidí. Proto jsme jako jedna z prvních poradenských a auditorských společností nedávno spustili nový web optimalizovaný pro mobilní zařízení, jako jsou chytré telefony či tablety,“ dodal Petr Viktora.

Digitální business v ČR dle odvětví (maximální skóre bylo 150 bodů)

 

Digitální strategie v Evropě

Podle studie se úroveň digitální zralosti a zapojení digitálních technologií do celkové strategie firem se v rámci západoevropských společností každým rokem zlepšuje. „Pokud budeme porovnávat Evropu s digitální velmocí - Spojenými státy, jsou poměry sil navzdory velkým rozdílům v minulých letech nyní téměř vyrovnané. Pokud však porovnáváme západoevropskou digitální vyspělost s tou českou, tak jsme i přes veškeré úsilí nově vznikajících start-upů a lokálních firem provádějících digitální inovace stále dva až tři roky za vývojem v západní Evropě,“ doplnil Petr Viktora.

O studii

Sběr dat proběhl v listopadu 2012. Do analýzy bylo zahrnuto 44 největších společností v ČR, které byly rozděleny do sedmi odvětví. Hodnocení jednotlivých oborů bylo ve studii provedeno pomocí tvrdých metrik, zaměřených na tzv. pro-zákaznické digitální kanály. Každá společnost byla hodnocena z pohledu 15 kritérií, které byly dále sloučeny do čtyř tematických oblastí. Zhodnocení se týkalo webového řešení, sociálních aktivit, mobilního řešení a blogování. Tyto oblasti „digitálního scanu“ byly vybrány jako klíčové pro dosahování obchodních cílů pomocí digitálních kanálů.

Celá studie s názvem „Digitální business: příležitost nebo bublina?“ je ke stažení na: www.deloitte.com/cz/digitalni-business.

 

O společnosti Deloitte

Deloitte označuje jednu či více společností Deloitte Touche Tohmatsu Limited, britské privátní společnosti s ručením omezeným zárukou, a jejích členských firem. Každá z těchto firem představuje samostatný a nezávislý právní subjekt. Podrobný popis právní struktury společnosti Deloitte Touche Tohmatsu Limited a jejích členských firem je uveden na adrese www.deloitte.com/cz/onas.

Společnost Deloitte poskytuje služby v oblasti auditu, daní, poradenství a finančního poradenství klientům v celé řadě odvětví veřejného a soukromého sektoru. Díky globálně propojené síti členských firem ve více než 150 zemích poskytuje společnost Deloitte svým klientům světové možnosti a špičkové služby, které společnostem umožňují řešit ty nejnáročnějších obchodní a podnikatelské úkoly. Přibližně 182 000 odborníků usiluje o to, aby se společnost Deloitte stala etalonem nejvyšší kvality.

© 2013 Deloitte Česká republika.

Naposledy aktualizováno: 

Kontakty

Jméno:
Lukáš Kropík
Společnost:
Deloitte Czech Republic
Titul pracovní pozice:
PR Manager
Telefon:
+420 775 013 139
Email
lkropik@deloittece.com
Country Desks:
Experts to provide services in your native language

Email Us   Facebook    LinkedIn Corporate   LinkedIn Alumni   Youtube